Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Yapay zeka ahlak bilimci olmak istiyorum,nasıl bir yol izlemeliyim?

Merhaba ben alp,17 yaşında ve meslek lisesinde bilişim teknolojileri alnında öğrenim görmekteyim,ileride yapay zeka ahlak bilimci olmak istiyorum fakat nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Şuan üniversiteye hazırlanıyorum ve bilgisayar bilimleri okumayı düşünmekteyim,ama bu alanda çalışan veya ilgili olan biri bana tevsiye verirse fikrimi o yönde değiştirebilirim,teşekkürler.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhaba Alp,

Bu konu hakkında yeterli bir şekilde bilgim olmamakla birlikte sana kendi bakış açımdan bir şeyler önermeye çalışacağım.

Sanıyorum geçtiğimiz senelerde bazı üniversitelerde yapay zeka üzerine bölümler kuruldu. Bunları araştırabilirsin veya bulabilirsen öğrencilerine danışabilirsin ayrıca yaptığım ufak bir araştırma sonucunda bu bölümün müfredatının bilgisayar mühendisliği ile aynı olduğunu öğrendim. Dolayısıyla bilgisayar mühendisliği üzerinden ilerleyebilirsin gibi düşünüyorum ama dediğim gibi bu cevabı sana en net ve sağlıklı şekilde bölümle iç içe olan veya bilgi sahibi olan birisi verebilir.

Sağlıcakla :)

Teşekkür (1)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, hayat için, başarı için en hakiki yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır.”
Mustafa Kemal Atatürk
Geri Bildirim Gönder