Puan Ver
1
Puan Ver

Videoları daha hızlı izlemek beynimize ne yapar?

Gerek kendimde gerekse de diğer insanlarda sayısal medyanın getirdiği hız ve tatminsizlik dolyısıyla olsa gerek içeriğe daha hızlı ulaşmak için ders videosu ya da tartışma programları gibi şeyleri daha hızlandırılmış şekilde izlediklerini fark ettim normal bir konuşmayı 1,5 katı hızda izlemek gibi örneğin. Beyin bunu nasıl işler?

1
Anonim 1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Beynimiz bilgileri almakla kalmayıp o bilgileri işler. Videoları izlerken de bilgileri alırız ve işleriz. Eğer ki videoyu 1.5 katında izlerken beyniniz o videoda olan bilgileri alıp işleyebiliyorsa bu durumda hiç bir sıkıntı yok. Hatta 1.5 - 2 katında izlediğinizde beyniniz verileri daha hızlı alıp işleyeceği için bir nevi beyin egzersizi yapmış olursunuz.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şey, başarılana kadar imkansızmış gibi gözükür.”
Nelson Mandela
Geri Bildirim Gönder