Puan Ver
3
Puan Ver

Uzayda kütlesi çok olanın çekim gücü de çoksa neden evren kütlesi en çok olan cisme doğru çekilmiyor?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Çok güzel bir soru. 

Bu soruyu Isaac Newton, Kütleçekim Teorisini ortaya attığında kendine sormuştu. Daha sonrasında bu sorun evrenin genişlediğinden dolayı böyle bir şey var olamayacağını gösterdiler. 

Sürekli genişleyen evrende kütleçekimin yoğunlaşacağı nokta olmayacağından dolayı böyle bir durum söz konusu olmaz. 

Kaynak olarak Wikipedia linki bırakıyorum ki daha detaylı inceleyebilesin. 

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. Genişleyen Evren Wikipedia
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Profesyonel bir gerici, gerçek değişimin potansiyel kaldıracını hemen fark eder ve bundan nefret eder.”
Stephen Buranyi
Geri Bildirim Gönder