Puan Ver
7
Puan Ver

Uyum puanı ne işe yarar?

Bu platformda sürekli soru soruyorum ve uyum puanının arttığını farkettim. Uyum puanımız artınca ne oluyor? Uyum puanımız artması evrimsel süreçte bizi besin zinciri piramidinin bir üst basamağınamı çıkarıyor :d?. Şaka bir yana bu puanlarımızın bize herhangi bir avantajı varmıdır?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Sitede uyum puanı sistemi hakkında bir yazı mevcut. Asıl amaç, kullanıcılar ile site arasındaki bağı güçlendirmek. Yazıda ileride puanların daha çeşitli şekillerde de kullanılabileceği yazıyor fakat anladığım kadarıyla henüz bir avantajı yok. Tabii benim de bilgim bu yazıdan ibaret eğer okumadıysan okumanı öneririm zaten puan sisteminin her şeyi bu yazıda açıklanmış. Bu arada gerçekten de "uyum puanı" ismi evrimsel uyumdan geliyor :)

https://evrimagaci.org/evrim-agaci-puan-up-sistemi-bir-siteyi-oyunlastirmak-560


Favorilerime Ekle
6
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanları sahip oldukları şeylerden dolayı kıskanmayın; onlara sahip olmalarını sağlayan şeylerden dersler çıkarmaya bakın.”
Tim Fargo
Geri Bildirim Gönder