Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Anonim
Anonim Üye
0

Tek öğün ve ara öğün ile beslenmek zararlı mı? Not:Ben bunu kilo vermek ya da almak istediğim için sormuyorum soruyu oraya çekmeyin diye belirttim?

Bir insan günlük alması gereken tüm besinleri aldıktan sonra az sıklıkla yemek daha faydalı olmaz mi?(Savunmuyorum soruyorum bilgim az) yani besinler bağırsaklarda emilemeyecek kadar fazla gelmediği sürece ne kadar az sıklıkla gelirse o kadar az villus yıpranmaz mi Ki bu da besinlerin daha uzun yillarca verimli emilmesini sağlamaz mi?
511 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Dilrbad .
Dilrbad .
35K UP
öğrenci

sık sık az az yemek metabolizmayı hızlandırır. eğer yemek yemeyi azaltır araya uzun süreler koyarsan metabolizman yavaşlar çünkü daha az besin alırsın. bu genel bir tanım. bazı insanlar şanslı doğarlar; hızlı metabolizma ile. bu insanların ortalama bir insandan daha fazla yemeğe ihtiyaç duymaları onlar için normaldir. tam tersi eğer metabolizman yavaşça daha az besin ihtiyacı duyarsın. tabi bu yaşlanma kronik rahatsızlıklar daha farklı rahatsızlıklar gibi faktörler ile değişebilir.

eğer özellikle farklı bir rahatsızlığın yoksa doyacak kadar yemek abur cubur ile günü bitirmemek doğru olacaktır. ama zaten genel olarak sağlıklı olacak şekilde günlük besin ihtiyacı 3 ana öğün belki 2 de ara öğündür.

Tüm Reklamları Kapat

ama genel olarak az sıklıkla yemek buna kendini alıştırmak vücuduna bak uzun süreler yemek yemiyorum artık daha yavaş çalış ki o enerjiyi daha verimli kullan demek. eğer obezite ile mücadele etmiyorsan özellikle bir bağırsak problemin yoksa bağırsak yıpranması için az sıklıkta yemek daha az güleyim yaşlanınca yüzüm kırışmasın demek gibi bir şey. ama dediğim gibi özellikle bir bağırsak veya farklı rahatsızlıkların yoksa.

1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close