Puan Ver
4
Puan Ver

Stephen hawking'in zaman yolcuları için parti verdiğine dair bir haber okudum. Ama haberin gerçekliğinden şüpheliyim. Sizce gerçek mi?

Habere göre stephen hawking bir parti yapmış ve parti bittikten sonra partinin varlığını açıklamış böylece zaman makinesi olanlar zamanda geriye gidip partiye gidecemiş ,o zaman bu partiye gelmeleri gerekmiyordu mu?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Şüpheniz oldukça yerinde. Ancak bu partinin (parti bittikten sonra gönderilen) daveti, Hawking'in bizzat rol aldığı Into the Universe With Stephen Hawking isimli mini-seride yer aldı. Söz konusu davet üzerinde "Zaman Yolcuları için düzenlenen bir partiye içtenlikle davet ederiz." yazmaktaydı. Bunun mantığını Stephen Hawking, ilgili bölümde kendi ağzıyla anlattı, kaynaklara bırakıyorum.

Favorilerime Ekle
3

Kaynaklar

  1. YouTube Hawking'in davetiyle ilgili mini-seri bölümü
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dünya dışında yaşam olmadığını mı iddia ediyorsunuz? Bu, okyanustan aldığınız bir kap suya bakarak okyanusta balinaların yaşamadığını iddia etmeye benziyor!”
Neil deGrasse Tyson
Geri Bildirim Gönder