Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Hamza Sarı
Hamza Sarı
2,322 UP
Üye
0

spor yapmak istiyorum ama bir türlü vakit ayıramıyorum nasıl spora başlıyabilirim?

23 yaşındayım ve 16-19 yaş araqlığında düzenli olarak spor yaptım ve spor yapmayı da cok severdim bu covid olaylarının da olmasının etkisiyle eve tıkılıp kaldım ve vücudunm aşırı berbat bir hal aldı . hergün spora başılıyıcam diye söz veriyorum ama bi rtürlü başlıyamıyorum bir önersii olan var mı acaba
421 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Gökhan Kahraman
Bilim ve felsefe sevdalısı

Merhabalar öncelikle kendi kendini motive etmen lazım büyük ihtimalle üşengeçlik yüzünden bunları yaşıyor olabilirsin sana tavsiyem başta hafif sporlarla başla kendini motive et sürekli başlıyorum diyip başlamaman yüzünden depresyona da girme. Kas hafızası sayesinde eski formuna gelmen spora yeni başlayan birine nazaran daha hızlı olacaktır, vaktinin ne kadarı müsaitsin bilmiyorum bir işte çalışıyor isen o işe ve saatini bağlı yorulma durumun değişebilir o yüzden bu dediğimi kendin düşünmen lazım. Sabah egzersizleri, kardiyolar ile destekleyebilirsin kendini ve yanında beslenmeni düzene sokarsan, burdan kastım sağlıklı yağlar daha çok karbondihrat ve protein ağırlıklı besinler vb.) Kendin ve isteğin için daha iyi olur.

Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
0
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Bilalcan Kaya
Bilalcan Kaya
3,703 UP
Yok

İrade pil gibidir.Güne başladığında maksimum iken günün sonlarına doğru azalır.Sabah sporu yapman senin durumunda daha etkili olur.

İlk hafta yalnızca yatakta esneme hareketleri yap ,nefes egzersizleri yap.Bunları yapmadan telefonuma bakmayacağım de (ben yine bakarım dersen telefonunu yatakda iken ulaşamayacağın uzak bir yere koy).

Bir arkadaşınla birlikte spora başlasan birbirinizi motive edersiniz.Arakadaşın yoksa spor öncesi fotoğrafını çekip spor sonrası fotoğraflarınla karşılaştırırsan bu seni motive eder spora ara vermek istediğinde ilk ve son haline bakar tekrar düşünürsün.Umarım faydalı olur.Sporla kalın.

Tüm Reklamları Kapat

(Tıbbi tavsiye değildir.)

0
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close