Puan Ver
0
Puan Ver

Sizce evrim teorisi hayatımızı nasıl değiştirecek?

Evrim teorisini bence yalanlayanlar mantıksız olduğu için değil, sonucunda ülkemizdeki çoğu dinin önümüze koyduğu "insanlar tanrı tarafından özellikle yaratılıp geliştirilmiştir" algısını ortadan kaldırmasından korktukları için yalanlıyorlar.

1
Anonim 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Haklısınız. Evrim Kuramı'nı bilimsel kaynaklardan araştırıp da reddeden kimse olmadığı gibi (çünkü çok yalın ve anlaşılır bir gerçektir), reddedenlerin arasından bu gerçek kaynaklara ulaşanların da sonradan da olsa evrimi kabul ettiği görülmektedir. Çünkü evrim bir doğa gerçeğidir. Havada bırakılan cisimlerin yere hareket ettiğini kabul eden birinin evrimi kabul etmemesi imkansızdır. Eğer birisi bu durumda evrimi kabul etmiyorsa, evrimi bilmediğinden, okumadığından, araştırmadığından etmiyor demektir.

Evrim Teorisi sayısız yönden hayatımızı değiştirecek: hayata bakışımızı şekillendiriyor, yaşam standartlarımızı arttırıyor, binlerce yılı aşkın zamandır sorulan temel sorulara cevaplar veriyor, özümüzü kavramamızı sağlıyor, insanın üstün değil sıradan bir tür olduğunu gösteriyor, vs. Bu sayede özümüzle daha kolay buluşacağız ve doğanın bir parçası olduğumuzu anlayacağız. Belki de bu sayede çevreyi katletmekten vazgeçecek, birbirimizin düşmanı olmadığımızı anlayacak ve ortak "düşmanımzı" olan doğal felaketlerle mücadele etmeye başlayacağız.

En ileri düzeyde, Evrim Kuramı'nın insanlık barışının kalbinde yatacak olan bilimsel olgu olduğunu düşünüyorum.

Favorilerime Ekle
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsan kalbini, bir mucidin kendi beyninin yarattığı bir ürünün başarıya ulaştığını görmesinden daha fazla heyecanlandıran bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bu tür duygular insana yemeyi, uyumayı, arkadaşları, aşkı, her şeyi unutturuyor.”
Nikola Tesla
Geri Bildirim Gönder