Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Metehan Selvi
Metehan Selvi
1,305 UP
Üye
2

Rezonans seviyesi nedir? Artıması ya da azalması neyi değiştirir?

Görseldeki paragrafta rezonans seviyesinin artması veya azalması durununda olabilecek şeylerden bahsediyor. Paragrafa pek güvenemedim, internetten de söylediklerini doğrular veya yanlışlar bir kaynak bulamadım. Beni bu konuda aydınlatabilir misiniz? Rezonans seviyesi ve nükleer olaylar arasında nasıl bir ilişki olabilir,
327 görüntülenme
Rezonans seviyesi nedir? Artıması ya da azalması neyi değiştirir?
Rezonans seviyesi nedir? Artıması ya da azalması neyi değiştirir?
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Fahri Cem Uçar
Fikrim var.

Rezonans seviyesi, bir sistem veya süreç için en uygun vibrasyon frekansını ifade eder. Rezonans, uygun bir frekansta uygulanır ve bu vibrasyonlarla çalışırken, sistem veya süreçteki hareket veya titreşim miktarı maksimize edilir.

Rezonans seviyesinin artması, sistem veya sürecin çalışma performansını artırabilir veya hasar verme ihtimalini artırabilir. Örneğin, bir köprüde rezonans seviyesinin artması, köprün hasar verme ihtimalini veya çökme ihtimalini artırabilir. Aynı şey, elektronik ekipmanlar için de geçerlidir. Eğer rezonans seviyesi elektronik ekipmanlar için uygun bir frekansta artarsa, ekipmanın hasar verme ihtimali artabilir.

Tüm Reklamları Kapat

Rezonans seviyesinin azalması ise, sistem veya sürecin çalışma performansını azaltabilir veya hasar verme ihtimalini azaltabilir. Örneğin, bir köprüde rezonans seviyesinin azalması, köprün güvenliğini ve dayanıklılığını artırabilir.

Rezonans seviyesinin yönetimi, sistem veya sürecin uygun bir frekans üzerinde çalışmasını sağlamak ve hasar verme riskini minimize etmek için önemlidir.

3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close