Puan Ver
0
Puan Ver

Proteini çok fazla almak?

çok ağır antremana giren birisi düşük yağ ,yüksek protein alsa en iyi gelişimi elde etmez mi? Karbonhidratı yeterli seviyede alıp proteinin sınırlarını zorlasak nasıl olur?

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
2 Cevap

Çok fazla fiziksel aktivite yapsanız bile vücudunuzun enerji kaynağı karbonhidrat olmalıdır. Aşırı protein başta böbrek, karaciğer ve kalp olmak üzere bütün vücuda fazladan yük getirir ve organ yetmezlikleri başlar.

Favorilerime Ekle
0

Öncelikle klişe bir sözü söyleyerek başlayacağım:

"Her şeyin fazlası zarardır"

Kaynakta fazla protein alımının vücuda ciddi zararları olduğunu savunsa da

Aldığı proteinin karşılığını verdiği sürece protein miktarının pek önemli olmadığını düşünüyorum.

(Yukarıdaki bilgiler tamemen benim sallamalarımdan ibaret bu yüzden lütfen kaynağı okuyun)

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir kültürü yok etmek için kitapları yakmaya gerek yoktur. İnsanları kitap okumaktan caydırın, yeter.”
Ray Bradbury
Geri Bildirim Gönder