Evrim Ağacı Logo Evrim AğacıSoru & Cevap
Evrim Ağacı Soru & Cevap
Reklamı Kapat
0

Postlarınıza eleştiri veya katkı ne şekilde yapılıyor?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
Reklamı Kapat
2 Cevap

"Post" dediğiniz şey Evrim Ağacı makaleleri ise kişisel yorum yapmak için sosyal medyada paylaşıldığı zamanlarda ilgili sosyal medya gönderisinin altına yorum yapabilir veya makalenin altındaki duygu panelinden size ne hissettirdiğini bildirebilirsiniz. Neden doğrudan makaleye yorum yapılmadığı ile ilgili şu yazıdaki 4. maddeyi okuyabilirsiniz.

Eğer kişisel bir yorum değil de hata düzeltmek veya makaleye katkı sağlamak istiyorsanız [email protected] veya [email protected] e posta adreslerinden iletişime geçebilirsiniz.

0
Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  • Evrim Ağacı. Yayın Politikamız Ve Makalelerimiz Hakkında Bilgiler. (27 Mayıs 2013). Alındığı Tarih: 24 Ocak 2021. Alındığı Yer: Evrim Ağacı | Arşiv Bağlantısı

Bilgi alışverişi, katılım ve değerlendirme kriterleri açısından güzel bir fikir bunu sormak.

Genellikle bir konuyu açmak, odağa koymak, daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla sorduğum sorulara bazen kısa yoldan, soruda verilmiş argümanlar dikkate alınmadan cevap verilebiliyor. Bu yüzden verilmiş cevabın, soruyu soran tarafından değerlendirilebilmesi iyi olurdu.

Özellikle bilimsel olarak henüz ÇÖZÜMLENEMEMİŞ bir konuyu kasıtlı olarak sormama rağmen, "Çok kolay....." diye başlayan bir cevap alabilmek oldukça ilginç.

Soruyu tam anlamayan birinin, cevabında "Şunu okursan anlarsın" şeklinde cevabı şaşırtıcı.

Konuyu derinleştiren ve farklı açılarıyla ele alan, bilgi paylaşımını destekleyen yorumlar burada oldukça güzel.

En önemli istirhamım, konuyu gerçekten anlamayan bireylerin yorum yapmamayı tercih etmesi. Bunun dışında gayet güzel paylaşımlar oluyor.

0
Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  • Alexa R Weingarden. Intestinal Microbiota, Fecal Microbiota Transplantation, And Inflammatory Bowel Disease. (20 Ocak 2021). Alındığı Tarih: 20 Ocak 2021. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Reklamı Kapat
Soru Sor
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gerçeği arayanlara inanın; gerçeği bulduğunu iddia edenlere ise şüphe duyun.”
Andre Gide
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Takipçi UP İçerik Soru Cevap

Devamını Oku