Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Peygamber develeri(mantis) kamuflaj adaptasyonunu nasıl sağlıyor? Eğer müdahalede bulunursak yapay olarak adaptasyonuna etkimiz olabilir mi?

Peygamber develeri yaşadıkları bitkinin, yerin rengini ve biçimini alabiliyor. Bu adaptasyonunu nasıl sağlıyor? 2. Sorumda ise eğer bir teraryum içinde değişik renklerde ve biçimde yapay bir bitki ve dal koysak ve mantisleri oluşturduğumuz bu teraryum içinde beslediğimizde bu yapay ortama da adapte olurlar mı? Teşekkürler ^^

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Evrim Ağacı'nın kamufulaj ile ilgili bir yazısı var. Uzun olduğu için linkini koyacağım sadece. Kaynağa da alta da ekliyorum. Linke tıklayıp yazıya gidebilirsiniz.

https://evrimagaci.org/kamuflaj-ve-evrim-10

Teşekkür (2)
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ben bir şeyin ismini bilmek istemiyorum. Nasıl çalıştığını bilmek istiyorum!”
Elizabeth Blackburn
Geri Bildirim Gönder