Puan Ver
0
Puan Ver

Parmak izlerimiz nasıl birbirinden farklı olabiliyor?

Şimdiye dek yaklaşık 110 milyar insanın doğduğunu da düşünürsek bu inanılmaz varyasyon çok düşündürüyor beni.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Konuyla ilgili olarak içinde bulunduğumuz sitede oldukça doyurucu bir yazı var hali hazırda. Bu sonucu doğuran "rastlantısallık" konsepti ve genlerin etkisi açık bir şekilde paylaşılmış. Aynı zamanda parmak izlerimiz birbirinden farklı olmak zorunda da değil. Makalede ayrıntılı bir şekilde hepsine cevap bulabilirsiniz.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Her İnsanın Parmak İzi Farklı mıdır?
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Başkalarının hatalarından ders alın; çünkü hepsini kendiniz yapacak kadar uzun yaşayamazsınız.”
Martin Vanbee
Geri Bildirim Gönder