Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
0

Ortaokul öğrencisiyim. Matematiğe nereden başlamalıyım?

465 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Furkan Arduç
Matematiğe ilgim var ve öğrenciyim

Ortaokul öğrencisi olmanız Matematik seviyenizi ne yazık ki belirleyemez. Kendinizi denemeniz gerekli. Hangi konularda eksik olduğunuzu hangi konuyu tam anlamadığınızı kendiniz bilebilirsiniz. Size yardımcı olması için Khan Academy Türkçe sitesini öneriyorum. Tüm eğitim içerikleri %100 ücretsizdir. Üye olduktan sonra matematik kısmına gelip ilgili konulara tıklayarak o konularda veya o sınıflarda ne kadar iyi olduğunuzu test edebilir, sonrasında yanlış yaptığınız yerleri düzeltmek için videoları izleyebilirsiniz. Yanlış yaptığınız yerlerde size izlemeniz gereken videoları önerecektir.

Türkçe sitesindeki konular.
Türkçe sitesindeki konular.
Khan Academy Türkçe

Benim tavsiyem 1. sınıftan başlamaktır. Bu size komik gelebilir fakat Türkiye'de gördüğünüz eğitim sisteminde 1. sınıftan farklı olarak eminim ki bilmediğiniz konuları da anlatmaktadırlar. Eğer İngilizce dilini biliyor iseniz Khan Academy'i İngilizce olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Türkçeleştirilmemiş videolar mevcut. Bu öğrenmenize çok büyük bir engel teşkil etmez. Zaten Khan Academy Türkçe ekibi her hafta içi günde 2-3 video yüklemektedir. Testler ve ustalık seviyeleri de eksik fakat onlar da eklenmektedir.

İngilizce sitesindeki konular.
İngilizce sitesindeki konular.
Khan Academy

Khan Academy'nin Youtube kanalı mevcut. Fakat ben sitesini kullanmanızı öneririm. Yine de ziyaret etmek isterseniz aşağıdaki linklere tıklayarak evrim ağacı eser sistemine eklenmiş hallerini görebilir, "Linkler" kısmından YouTube kanalına ulaşabilirsiniz:

Tüm Reklamları Kapat

Seviyeniz arttıkça daha derine inmek isterseniz eğer altta yine evrim ağacı eser sistemine kayıtlı olan YouTube kanallarından matematiği öğrenebilirsiniz:

4
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close