Puan Ver
0
Puan Ver

Organizmaların moleküllerden oluştuğunu biliyoruz aynı zamanda canlıların da organizmalardan oluştuğunu biliyoruz. (devamı açıklamada)?

Fakat moleküller canlı değilken nasıl olabilir de bir etkileşim oluşur ve canlılık özelliğini sağlayabilir? Ayrıca canlılık hala nedir bilmiyoruz bu da bir sorun aslında çünkü bir tanımı yok.

1
1 Cevap

Canlılık ekleme yapıp değişerek çoğalabilen yada değişim potansiyeline sahip çogalabilen madde düzenekleridir bence

100 atomdan oluşan bir küme düşünelim bu kendi kopyasını yada100 atomu aynı biri farklı 101 atomdan oluşan bir sistem üretebiliyorsa yeterli zamansonra ürettiği düzenekler gelir bunları sorar cevaplar

0

Kaynaklar

  1. Wiki Canlı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ben, bilimin enfes güzelliğe sahip olduğunu düşününenlerdenim. Laboratuvardaki bir bilim insanı sadece bir teknisyen değildir; aynı zamanda kendisini bir peri masalı gibi büyüleyen doğal bir olgunun karşısına oturtulmuş bir çocuktur.”
Marie Curie
Geri Bildirim Gönder