Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
3
Puan Ver

Nöroloji okumak için biyolojiden mi yoksa tıptanmı girmeliyiz?

2
Teşekkür (3)
Hatırla (1)
Takip (3)
Paylaş
2 Cevap

6 senelik tıp fakültesi bittikten sonra tus ( Tıpta uzmanlık sınavı ) sınavına girilir. 6 senelik tıp bittikten sonra 40 civarı branş vardır. Doktorlar tus sınavına girdikten sonra bu branşlardan birisini seçerler. Nörolojide bu branşlardan birisidir. Bu branşlardan birisi seçildikten sonra ayrıca branşına göre 3-4 sene eğitimi vardır.

Tıp Branşları
Tıp Branşları
Tıp Branşları

http://www.tusrehberi.com/tus-taban-puanlari

Teşekkür
Paylaş
1

Merhaba, biyoloji bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Çok tatmin edici bir cevap olmasa da aklınızda bir fikir oluşması için görüşümü bildirmek istedim.

Ben de nöroloji alanında çalışmak istiyorum. Ve bunu yapabilmek için bu alanda çalışmalar yürüten hocalarla iletişime geçmek gerekiyor. Onların yanında yüksek lisans yapmak, mümkünse staj ayarlamak icap ediyor. Tıp öğrencileri içinse uzmanlıklarını bu alanda yapmaları gerekir diye biliyorum. Şahsi olarak tedavi yöntemi bulmak yahut beyin üstünde araştırma yapmak ve incelek daha çok hoşuma gittiği için biyoloji alanından girmeti tercih ettim.

Kısacası bu sizin isteğinize ve yürümek istediğiniz yola bağlı. İki alandan da nörolojiye geçebilirsiniz çünkü.

Teşekkür (2)
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Doğa, nazik veya gaddar değildir. Zulmü sevme ya da sevmeme gibi bir tercihi de yoktur. Bir konu DNA'nın korunumunu ilgilendirmediği sürece doğa tamamen nötrdür.”
Richard Dawkins
Geri Bildirim Gönder