Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Neden köstebeklerin gözleri yok?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bilinenin aksine bazı köstebeklerde Göz organı vardır ancak hiçbir işlevi yoktur, ya da olsa da gözleri çok zayıftır. Gözlenin olmamasının sebebi Yaşamlarının büyük çoğunluğunu karanlık ortamda geçirdikleri için gözleri sadece enerji israfıdır. Ve bu yüzdende evrimsel süreçte de gözleri körelmiştir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Wikipedia Köstebekgiller familyası ile ilgili bilgiler.
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir uzay aracı içerisinde Dünya’nın yörüngesinde dolaştığımda, gezegenimizin ne kadar güzel olduğunu ilk defa gördüm. Ey, insanlık! Lütfen onu koruyalım ve güzelliğini arttıralım. Onu yok etmeyelim!”
Yuri Gagarin
Geri Bildirim Gönder