Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Neden bazı insanların kendi kokuları güzel gelirken, bazıları daha hafif hatta bazıları berbat gelir?

Artvin doğumluyum ve şunu net söyliyebilirim güney doğu doğu anadolu kökenli kadınların kokuları bı başka güzel geliyor bunun biyolojiye yada bilim ile acíklamak mümkün müdür

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Kokusu size güzel/çekici gelen kadınlar, size gensel anlamda akrabalıktan uzak olan/olabilecek kadınlardır. Eğer bir erkeğe bir kadının kokusu yada bir kadına bir erkeğin kokusu hoş/cezbedici geliyor ise şayet, çiftleşmeye uyumludurlar ve çocukları muhtemelen sağlıklı olur. Evrimin bizim için geliştirdiği bir sistemdir diyebiliriz buna. Bize akrabalık derecesi yakın olan insanların kokusu hoş gelmez, bu sebeple onlarla çiftleşmeden önce iki kez düşünürüz. Böyle hasta/sakat çocuğumuzun olma ihtimali de düşmüş olur.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Aptalca deneyleri çok severim! Öyle ki, kendim de, hep yaparım!”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder