Puan Ver
1
Puan Ver

Neden bazı bitkiler gözleri olmadığı halde taşa veya bir hayvana benzeyecek türde evrimleşmişler?

Https://bit. Ly/2wkfkxt - taş benzeri bitkiler https://bit. Ly/2r03wkı - hayvan benzeri bitkiler

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Evrim bir canlının istediği şeye dönüşmesi ile olmuyor. Canlının o anki durumu bulunduğu cevre ile kendisine avantaj sağlıyorsa o canlı daha cok yavru yapma fırsatı yakalayabilecek ve bunun sonucunda genlerini yavrularına aktarabilcek ve bu nesiller boyu sürerek canlının ortama adapte olmasını sağlayacak. canlının istediği şeye dönüşmesi değilde doğanın canlının kendisine uyumlu olan özelliklerini secmesi ile bu şekilde ilerliyor.

doğaya uyumlu dediğim canının yaşama ve üreme avanlajını arttıracak özelliğin uyuşması anlamında.

                                                                                                                                        

Teşekkür
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrim, sadece nereden geldiğimizle ilgili bir hikaye değildir. Aynı zamanda, yaşamın merkezinde yer alan epik bir şiir gibidir.”
Kenneth R. Miller
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder