Puan Ver
1
Puan Ver

Mitokondriyal dna bize nasıl hepimizin türediği kadının yaşını verebilir?

Ya da y kromozomunun yaşı vermesi...

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver
Hepimizin türediği bir kadın yok. Evrim zamanla genlerin bir sepepten ötürü kayırılmasıdır ya da elenmesidir. Canlılar durup 'Hadi yeni bir tür olalım' diyip evrimleşmezler. Mitokondriyal DNA'nın bize neler hakkında bilgi verebildiğini bilmiyorum ama Mitokondiryal DNA çok hızlı bir şekilde mutasyona uğruyor.
Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Hepimizin türediği bir kadın yok.
  2. YouTube Bu video bir nevi evrimsel süreç gibi ama tabii ki de çok daha hızlısı. (Ben aslında YouTube'u kaynak olarak girmek istemdim ama bu örnek çok güzel. Birazcık komik oldu.)
  3. Evrim Ağacı DNA çok hızlı bir şekilde mutasyona uğruyor.
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim harika bir oyundur. İlham vericidir ve tazeleyicidir. Oyun alanıysa Evren'in ta kendisidir.”
Isidor Isaac Rabi
Geri Bildirim Gönder