Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Mikrodan makroya doğru sonsuz bir örüntü kompleksinin sadece bir kısmını oluşturuyor olabilir miyiz. Bir üst yapıyı oluşturan parca miyiz?

Tesla nin dediği gibi varoluş sınırsız da bizim algimiz mı sınırlı olan?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Biz insanlar şu an olarak bildiğimiz ne karmaşık yapıyız ama evrenden artıık bizden daha karmaşık bir canlı olmayacak değil biz de evrenin diğergeri kalanı gibi değişip gelişecez milyonlarca yıl sonra belki ki yüksek ihtimalle bu gidişatla daha hızlı olacak soyumuz tükünecek

Bence (tamamen kendi fikrim doğruluğu hakkında bir fikrim yok) sonsuz bir varolussal yok her şey mutlak bir karmaşıklağa doğru gidiyor bu süreci hızlandıran her şey hayatta kalıyor diğerleri yok oluyor.

Teşekkür
Paylaş
1

Gelecekteki insanlar bizden daha farklı olacaktır elbette. Bu şekilde düşündüğümüz zamam bizden bir üst yapıyı oluşturan parçalar olduğumuz söylenebilir.

Mikro özellikler kazanarak farklı türlere evrimleşecek olan insanlar ile geçmişte yaşayan canlılar arasında bir ara tür örneği olacağız. Bu şekilde varoluş devam edecrk ve yeni türler oluşacaktır.biz ise bizden sonraki üst yapıyı oluşturan birer canlı grubu olacağız.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Herkes önemlidir. Herkesin bir rolü vardır. Herkes bir değişim yaratabilir.”
Jane Goodall
Geri Bildirim Gönder