Puan Ver
6
Puan Ver

Merhabalar sigmund freud’un psikoloji alanında ki fikirleri bilim dünyasında ne kadar geçerli bilimselliği var mı yoksa sadece popüler kültür mü?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

tabii ki psikoloji alanında çok önem kazanmış bir doktorumuzdur. psikoloji alanında psikaanlitik kuramı ortaya atarak insanların topogrofik yapısını ele alarak saldırgan davranışların nelerden kaynaklandığını ve ruyalar, simgeler hatta kokain yöntemiyle bilinç altında ki bilğilerimizi bilin düzeyine çıkarmamızı saglayacak yöntemlerden bahsetmiştir.örneğin freuda göre insan saldırgan ve cinsel dürtülerle doğduğundan bahsetmiştir.Bu konuda eleştirilere de maruz kalmıştır.

eğer merak ediyorsan https://www.nadirkitap.com/psikoloji-serisi-11-kitap-kitap8488673.html alıp okuyabirsin

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Güç ve büyüme yalnızca durmaksızın sarf edilen çaba ve mücadeleden doğar.”
Napoleon Hill
Geri Bildirim Gönder