Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Emre Ayhan
Üye
1

Marsta daha önce yaşayıp daha sonra dünyaya gelmiş olabilir miyiz?

Marsın üzerinde bir milyar yıldan daha uzun sürede su bulunuyormuş ve yaşam dünyadan çok daha önce başladıysa ve biz insanlar veya bizim atalarımız daha önce marsta yaşayıp marsın atmosferinin inceldigini bildigi için dünya ya gelmiş olabilir mi?
2,617 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Mustafa Ozan
Mustafa Ozan
61K UP
Lise Öğrencisi

Bunun için mars üzerinde yaşadığımız zamanda çok gelişmiş bir toplum haline gelmemiz gerekiyor. Çok gelişmiş bir medeniyet olduğumuzda atmosferin inceldiğini görüp Dünyayı yaşanacak bir yer olarak belirleyip dünyaya geldiğimizi varsayamayız. Çünkü şuanda marsa insanlı bir iniş gerçekleştiremedik. Eğer tüm insanlık eskiden Marstan Dünyaya gelecek kadar gelişmiş olsaydı neden tüm teknolojisini dünyaya getirmiş olması gerekirdi. Belki tüm teknolojilerini getiremezlerdi ama yinede teknolojik ürünlerinin bir kısmını geri getirebilirlerdi. İnsanları Mars dan Dünyaya getirebilen bir teknolojinin izine de rastlamak zor değil. Ancak şuanda böyle bir ize henüz rastlanamadı. Mantıklı düşündüğümüzde de rastlanamayacağını anlarız. Çünkü 6. sınıf Sosyal Bilgiler dersinde bile günümüzden binlerce yıl önceki insanların taş devrini yaşadığını, madenleri yeni yeni ve yavaş bir biçimde kullanmaya başladığı öğretiliyor. Eğer insanları Marstan Dünyaya gönderebilecek kadar büyük bir teknoloji olsaydı taş devri gibi devirleri hiç yaşamazdık. Aynı zamanda Yüksek teknolojimiz sayesinde de Dünya madenleri çok hızlı bir biçimde kullanmayı öğrenir ve günümüzün teknolojisi çok daha ileride olurdu.

556 görüntülenme
3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Sinan Erdoğan
arastırmacı ankarada yasıyor

bu baglamda sümer yazıtları aklıma geldı .sümer tanrıları calıstırmak için maymun ve kendı dnalarının karısmıyla yeni bir tür homosapiensleri meydana getirip sonradan onların kendilerine karşı ayaklanmasından korkup kıyamet silahı verdikleri araç ile buki şimdi çok konuşulan iklim silahının birebir anlatımı kitabede .gezegeni depremler .kasırgalar sel baskınları ile yok etmişler .ve bir insana gemi yapmışlar kaçmaları için .peki bu kitabe dogru ise ve o anlatılan gezegen mars ise ve o gemi bir uzay gemisiyse marstan dunyaya gelmiş olma ihtimali yuksek .nitekim homosapiens öncesi insan fosili bulunmuyor evrim ama neyden evrim

1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close