Puan Ver
6
Puan Ver

Marketten aldığımız yumurtaya gelişmesi için uygun koşulları sağlarsak yumurtadan civciv çıkartabilir miyiz?

3
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
3 Cevap

Döllenmiş yumurta yani hücre zaten markette,kolide,dolapta falan uygunsuz sıcaklıklardan ve havasızlıktan dolayı (kabuğundan oksijen alışverişi sağlar) ölmüş bir şekilde elimize ulaşır. Ayrıca Yumurtalar döllenmediyse mümkün değil, endüstriyel tavukçulukta/hayvancılıkta çok çok zor, çünkü daha civcivken  horozlar ayrılıyor yumurta üretim merkezlerinden. 

Favorilerime Ekle
3

Günümüz çiftliklerinde sadece dişi çinsiyetteki tavuklar bulunmakta olup horoz bulunmadığından yumurtalarda zigot bulunma ihtimali yoktur. Döllenmemiş yumurta gelişerek yumurtlandığından yavru oluşma ihtimali yoktur.

Favorilerime Ekle
1

Yumurta döllenmişse evet. Eğer uygun kuluçka şartları sağlanırsa, marketten alınan döllenmiş yumurtadan civciv çıkartmak mümkündür. Bazı farklı yolları vardır. kaynak bölümünde de izleyebileceğiniz videoda bu işlem yapılıyor. 

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şey değişir. Değişmeyen tek şey değişimdir.”
Heraklitos
Geri Bildirim Gönder