Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Salih Alper
Salih Alper
51K UP
Üye
3

Makaleye nasıl fotoğraf ekleyebilirim?

277 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Umut Karip
Umut Karip
126K UP
Araştırmacı, Okur, Yazar

Merhaba,

Evrim Ağacı'nda yazdığınız bir makaleye görsel eklemek için şu adımları takip etmelisiniz:

 • Kullanacağınız görseli indirin.
 • Metninizde ENTER tuşunu kullanarak satır başı yapın.
 • Metin bölümünün solunda ortaya çıkan + tuşuna tıklayın.
 • Görsel tuşuna tıklayın.
 • Görsel Seç tuşuna tıklayın ve indirdiğiniz görseli seçin.
 • Ardından açıklama kısmını kullanarak görselinizi açıklayın. Kaynak kısmına görseli aldığınız kaynağın ismini yazın (örneğin: Evrim Ağacı, Reddit), kaynak url kısmına görseli indirdiğiniz web sitesinin bağlantı adresini yani linkini yapıştırın.
 • Güncelle tuşuna basın.

Eğer görseli yapay zeka kullanarak hazırladıysanız kaynak url kısmını boş bırakıp yapay zeka bilgisini yazın. Ve görseliniz hassas içerikler içeriyorsa hassas içerik kutucuğunu muhakkak işaretleyin.

Tüm Reklamları Kapat

1. adımda + tuşuna basıyoruz. 2. adımda görsel ikonuna tıklıyoruz.3. adımda görsel seçiyoruz, gerekli bilgileri dolduruyoruz ve güncelle tuşuna basıyoruz.
1. adımda + tuşuna basıyoruz. 2. adımda görsel ikonuna tıklıyoruz.3. adımda görsel seçiyoruz, gerekli bilgileri dolduruyoruz ve güncelle tuşuna basıyoruz.

Görseller sadece internetteki görseller olmak zorunda değildir. Örneğin kendi çektiğiniz bir fotoğrafı da yükleyebilirsiniz. Bu durumda açıklamayı yazar, kaynak kısmında kendinize referans verirsiniz ve URL kısmını boş bırakabilirsiniz.

Ayrıca görselleri indirmek zorunda değilsiniz. Bulduğunuz görseli kopyaladıktan sonra görsel seç tuşunun altında bulunan panodan yapıştır tuşuna tıklayabilir, görseli oraya yapıştırabilirsiniz. Telifsiz görsellerden faydalanmak amacıyla Pexels'te ara seçeneğine yönelebilir ve ücretsiz stok fotoğraflar arasından istediğiniz görseli arayabilirsiniz.

Makalenizi oluşturmadan önce buraya tıklayarak izlemeniz gereken adımları okumanızı tavsiye ederim.

Şimdiden başarılar ve iyi çalışmalar.

Hoşça kalın.

Kaynaklar

 1. Evrim Ağacı. Evrim Ağacı'nda İçerik Yayınlamak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Adımlar. (26 Mayıs 2018). Alındığı Tarih: 7 Mart 2024. Alındığı Yer: Evrim Ağacı | Arşiv Bağlantısı
4
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close