Puan Ver
0
Puan Ver

Kuşlar neden bu kadar renkli ve güzel gözüküyor?

Kuşların tüyleri neden renkli oluyor ve bazı kuşlar çok havalı gözüküyor (örn: sagittarius serpentarius). Bu hayvanlar neden bu şekilde evrim geçirdi ve bunun kuşlara doğada herhangi bir avantajı var mı?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Kuşlardaki renkli tüyler cinsel seçilimin güzel bir örneğidir. Tüyleri daha renkli ve dikkat çeken erkek kuşlar karşı cinsiyet tarafından seçilir ve dolayısıyla bu tüyler üreme şansını arttırır. Cinsel seçilim hakkındaki evrim ağacı makalesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Başkalarını hareketlerine göre, kendimizi niyetimize göre yargılarız.”
Anonim
Geri Bildirim Gönder