Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
3
Puan Ver

Küçükken sarışın olan biri büyüyünce saçları siyahlaşınca genleri de değişiyor mu?

Bir bireyin sarı saçlı olması için anneden ve babadan sarı saç geni gelmesi gerekiyor. Peki saç rengi ilerde siyahlaşırsa bu durumda sarı saç genleri siyah saç genlerine evriliyor mu yoksa hala sarı saç genleri bireyde kalıyor mu?

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Aradığınız sorunun cevapı evrim ağacında bulunuyor. 2011 Yılında yayınlanan makaleye ulaşmak için aşağıya bağlantısını koydum. Umarım sorunuza cevap bulabilirsiniz.

https://evrimagaci.org/bebeklerin-goz-ve-sac-renkleri-neden-degisir-216

Teşekkür (1)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Cesaret, erdemdir ve cesur olmanın tek yolu cesaret etmektir. Nasıl ki yüzme öğrenmek için yüzmeniz gerekirse, cesur olmak için de cesaret gerekir.”
Marie Daly
Geri Bildirim Gönder