Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Kendi kişisel bilgisayarımızda bir yapay zeka yazmak için nasıl bir sistem gerekli?

Basit komutları anlayabilecek ve bilgisayar başında verimimi arttıracak bir yapay zekadan bahsediyorum

2
Anonim 1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Matlab ve Simulink makina öğrenmesi paketi gayet yeterli. Yaptığınız işlemler üzerinden öğrenme şemaları tanımlayabilir, düzenli tekrarladığınız işleri daha iyi yapar hale getirebilirsiniz.

https://www.mathworks.com/solutions/machine-learning.html

Teşekkür (1)
Paylaş
1

Öncelikle yapay zekayı şuan yazamasınız, sanırım sizin kast ettiğiniz ML (Machine Learning) bunun için Kod derleyebilien (Visual Studio, PyCharm gibi) uygulamaları çalıştırabilen bilgisayarlar ile bunu yazabilirsiniz.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, tıpkı bir okyanusun kıyıya vurması gibi direnilmez, şahane ve acımasız bir şekilde büyümektedir.”
Oliver Wendell Holmes
Geri Bildirim Gönder