Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Emir Nikolas
Emir Nikolas
1,343 UP
Üye
1

Karadeniz Teknik Üniversitesi sizce yazılım ve bilgisayar mühendisliği için iyi mi?

Arakdaslar biliyosunuz onumuzdeki hafta ösym var sizce Karadeniz Teknik Universitesi nasil iyi mi mühendislik açısından okumayı tavsiye ediyor musunuz?
365 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Veysel Kayhan
İnşaat Mühendisi Mezunu Java Developer

Merhaba

Yazılım mühendisliği bilgisayar mühendisliğinden türetilmiş bir mühendislik dalıdır.Eskiden yazılım mühendisliğini bilgisayar mühendisliğinin yüksek lisans programı idi.İki mühendislik her ne kadar yakın gözüksede aslında birbirinden farkları oldukça basittir.Bilgisayar mühendisleri temel bilgisayar parçalarına daha hakimlerdir.Yazılım mühendisleri ise bu bilgisayar parçalarının kullanım ve uygulama kısmına bakarlar.Kısaca bilgisayar mühendisliği , bilgisayar sistemlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve işletilmesi ile ilgilenir. Özünde dijital donanım aygıtları ve bilgisayarları ile bunları kontrol eden yazılıma odaklanmaktadır. Yazılım mühendisliği , yazılım sistemlerinin oluşturulması ve bakımıyla ilgilidir.[1]

Bence en doğru yöntem birinin senin yönlendirmesi değildir.Bunun için üniversitelerin akademik programlarına bakıp(dersleri-labları ve uygulama türleri vb.) hangisinin senin için daha mantıklı olduğuna karar vermendir.Ben inşaat mühendisliği mezunuyum.Ama mesleğimi yapmıyorum java developerım ve ofisimizde bilgisayar mühendisleride bulunmakta yazılım işi kendini geliştirme ve işidir.Sana tavsiyem üniversitenin programını detaylı inceleyip kendinin karar vermesidir.

Tüm Reklamları Kapat

Kaynaklar

 1. Evrim Ağacı. Bilgisayar Mühendisliği Ile Yazılım Mühendisliği Arasındaki Fark Nedir? | Soru & Cevap - Evrim Ağacı. Alındığı Tarih: 10 Haziran 2023. Alındığı Yer: Evrim Ağacı | Arşiv Bağlantısı
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close