Puan Ver
0
Puan Ver

Karadelikler uzay genişliğini nasıl etkiler? Evrendeki cisimleri yutarak evreni küçültemezmi?

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
2 Cevap

Hayır böyle bir şey olmaz. Çünkü karadelik cismi yuttuğunda onu yok etmiyor. Sadece parçalayıp enerjiye dönüştürüyor. Bir kısmıyla da kendi boyutunu arttırmaya çalışıyor. 

Bu soruyu sanırım yanlış kategoride sordun. "Fizik ve Kuantum" kısmında sormalıydın. 

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Kara Delik Nedir?
uzayın zaten büyük çoğunluğu anlayabildiğimiz kadarıyla hiçlikten ibarettir. Bu hiçlik o kadar büyüktür ki karadelikler bile yanında çok küçük kalır. Ancak hala anlayamadığımız nedenden ötürü bu hiçliği büyüten bir enerji bulunmaktadır. Bunun nedenini bilememizden ötürü bu enerjiye kara enerji demekteyiz. Dolayısıyla karadelikler evreni küçültemez.
Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. tubitak Karanlık Enerji Nedir?
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir ulus özgürlüğünü bir günde yitirip, bir asır özlemeyebilir.”
Baron de Montesquieu
Geri Bildirim Gönder