Puan Ver
0
Puan Ver

İnsanların engelli bireylere bakması ve onların üremesini sağlaması evrimi bozmuş oluyor mu?

İnsanlar genetik müdahaleler de yapıyorlar bunlar evrimi kontrol altına aldığımız anlamına mı geliyor? Evrim kontrol edilebilir bir şey mi?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Evrim kontrol edilebilir bir şeydir evet.Ama engellilere karşı olan ilginin sebebi akraba seçilimidir.Ve akraba seçilimi doğada da sıkla rastlanılan bir durum.Evrim kontrol edilebilir ki zaten şu anda da bu yapılıyor.Okulda verilen eğitimler zekamızın ve hafıza kuvvetimizin zamanla daha da artmasını ve kalıtsal hale gelmesini sağlıyor mesela.Bilgi birikiminin zekaya olan etkisi varsayılmazsa siz orta çağda yaşamış birine nispeten daha çabuk kavrayabilen ve daha sık bir şekilde aklında tutabilen bir bireysiniz mesela.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir kişiye herhangi bir şey öğretemezsiniz. Yalnızca o kişinin o şeyi kendisinin keşfetmesini sağlayabilirsiniz.”
Galileo Galilei
Geri Bildirim Gönder