Puan Ver
0
Puan Ver

İnsanlarda olduğu gibi saçların, vücudun diğer bölgelerindeki kıllara oranla daha çok uzadığı başka memeliler var mı

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Evet var. Atların yelelerinin insanların sacı gibi kesilmediği sürece uzadığını biliyorum. Ama en cok uzayan kıl insan sacıdır. Daha sonra İse bu sıralamada atların yelleri gelir. Erkek aslanların yelelerinin de vucündaki kıllara oranla daha uzun olduğunu ve bunun doğuştan değil büyürken uzadığını bilmekteyiz. Erkek aslanların yelelerinin kesilmediği sürece vucüdün daki kıllara oranla daha uzundur. Bu örnekler gibi başka hayvanlar bulmakta mümkündür. 

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Herkes yeteneklidir. İnsanlarda eksik olan, yeteneklerinin götürdüğü karanlık yere gitme cesaretidir.”
Erica Jong
Geri Bildirim Gönder