Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

İnsanlar neden zeka olarak üstün evrim yüzünden mi?

Evrim hakkında pek bir bilgim yok ancak evrim madem çevreye uyum sağlamak için oluyorsa. Neden biz zeka olarak üstünüz diğerleri değil? Biz neden çenemizin gücünü arttırmak için veya ormandaki tehlikelere karşı vücudumuzu evrimleştirmek yerine zeka olarak çok üstün olduk?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Cevap kısaca şudur: İnsan evrimsel geçmişinde, bazı çevresel unsurların etkisi ile gelişmiş bir beyne ve zekaya ihtiyaç duymuştur. Diğer canlılar buna ihtiyaç duymamıştır.

Eklediğim kaynakta geniş bilgi bulabilirsin.

Teşekkür
Paylaş
4
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“60 yıl önce her şeyi biliyordum. Şimdi hiçbir şey bilmiyorum. Eğitim, cehaletini yavaş yavaş keşfetmektir.”
Will Durant
Geri Bildirim Gönder