Puan Ver
5
Puan Ver

İnsanlar bilimi, matematiği neden yapar?

İnsanlar bilim yapmayı matematik hesabı yapmayı neden yapar, mantıklı olduğu için mi?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

insan da temel iki psikolojik durum vardır. bunlardan biri korkudur ki bu dini tetikler. Ancak diğeri meraktır bu da Bilimi tetikler. Kısaca bilim insanlar için içsel dürtülerden ibarettir. 

Matematiğe gelecek olur isek kısaca her şey yalansa matematik gerçektir

konu ile alakalı detaylı bilgi için; https://boyutdergisi.blogspot.com/2019/06/matematik-felsefesi-1-matematik-evreni.html 

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. boyut dergisi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar, anlamadıkları şeyleri sevmemeye hazırdırlar. Anlaşılmaz olan, insanlara her zaman iğrenç gelmiştir.”
Letitia E. Landon
Geri Bildirim Gönder