Puan Ver
0
Puan Ver

İnsan ırkı tek bir ırkken neden "farklı ırklardaki insanlar" gibi tabirler kullanılıyor!?

Bildiğim kadarıyla dünyada yaşayan siyah veya beyaz renkli, çekik gözlü veya olmayan insanların tamamı aynı ırktan. Yani homo sapiens. Yazarımız büyük ihtimal günlük dil ve söylemin etkisinde kalarak üzerine çok düşünmeden farklı renk veya ulustan insanları farklı ırktan insanlar olarak niteleyerek hatalı bir kavram kullanmıştır!?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Tüm insanlar aynı ırka aittir. Bunun nedeni tüm insanlığın ortak atadan geliyor olmasıdır. Ancak hepimiz ortak atadan gelsek bile yaşadığımız coğrafya ya bağlı olarak evrim geçirdik. Dolayısıyla farklı ırklar var olsada hepimiz aynı atadan geliyoruz.

Yazıyı yazan kişi farklı ırkların var olduğunu bildiği için öyle yazmış olabilir. Yani her ne kadar farklı ırklar var olsada yüm insanlık aynı atadan gelmektedir.

Teşekkür
3

Kaynaklar

  1. Kaynak
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Belli bir zaman ve mekandaki ahlak nedir? Çoğunluğun o zamanda ve mekanda sevdiği neyse odur.”
Alfred North Whitehead
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder