Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Hangi canlılarda kaygı görülür, gösterdikleri kaygı davranışları nelerdir?

Birçok canlının bulunduğu bağlamla meşgul olmasından dolayı geleceğe yönelik bir kaygı beslemediğini okumuştum ama bunun geçerliliği ne kadardır bilemiyorum.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Kaygı, hayal kurabilen canlılara mahsustur. Geçmiş kaygısı da gelecek kaygısı da somut bir olgu değil bilakis soyut bir olgudur. Insanın tamamen kendi kafasında yarattığı dünyadaki olumsuz olaylar, kişiye kaygı yaratır. Hayal kuran canlı olarak bildiğimiz sadece insandır yani homo sapienstir

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yasa, arzudan bağımsız mantıktır.”
Aristoteles
Geri Bildirim Gönder