Puan Ver
0
Puan Ver

Gördüğümüz 3 karakterli bir rüyada biz kendi karekterimizi canlandırıyorken diğer karakterleri canlandırıp konuşturan mekanizma nedir?

Aynı rüyada biz soru soran ve dinleyici pozisyonundaki karakterken cevaplayan ve bizim gerçek yaşantıdaki konuşma becerilerimizi aşan bu mekanizmayı nasıl açıklayabiliriz?

1
Ahmet Demirtaş 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Öncelikle sözünü ettiğiniz konunun bizim gerçek yaşantıdaki konuşma becerimizi aştığı kanısına nereden ve neye dayanarak vardığınızı anlayamadım. Sorunun cevabına gelecek olursak rüyalarımızın tamamen bilinçaltımızın canlandırması olması sebebiyle rüyada görülen her yüz, her kıyafet, her canlı, her nesne, her söz, yazı, müzik tamamen bilinçaltının eseridir.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Doğayı olduğu gibi kabullenmeliyiz: Absürt!”
Richard Feynman
Geri Bildirim Gönder