Puan Ver
0
Puan Ver

Evrimsel geçmişe baktığımızda ilk hücre nasıl oluştu?

Evrim’i genel olarak ilk hücreden sonra bilebiliyoruz, tek hücreden çok hücreliye daha sonra deniz hayatı daha sonra sürüngenler kuşlar memeliler... Peki ya en en başa girersek? İlk hücre nasıl oluştu?

1
Yağmur Uygun 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Cansızdan canlıya geçişi açıklayan teoriye Abiyogenez Teorisi deniyor. Bu, "Şu şu oldu ve ilk canlı oluştu." denebilecek kadar basit ve kısa bir süreç değil; ortalama 500 milyon yılda yaşanan çok sayıda kimyasal değişimi ve ara basamağı anlamak gerekiyor. Bu konu oldukça detaylı olduğundan EA Akademi'deki şu yazı dizinine bakabilirsiniz.

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şey, başarılana kadar imkansızmış gibi gözükür.”
Nelson Mandela
Geri Bildirim Gönder