Puan Ver
-6
Puan Ver

Evrime göre insan bir ruha sahip midir?

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Evrim bilimsel bir araştırma ve bilgi birikimi ile ilerler. Her an değişebilir,üzerine yenilikler eklenebilir. Ancak 'Ruh' kavramı herhangi bir bilimsel dayanağa sırtını yaslamıyor ve bunun muhattapları maalesef ki bilim insaları değildir. Ruh kavramının çıkışı yine dinlere bağlıdır ve kısacası bilim ile ilgili değildir. Ancak tüm bunların yanı sıra bir metafor olarak olsada sanatın 'Ruh' kavramına sahip olduğuna hepimiz inanıyoruz. :) (Attığım kaynaklara bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Bonus olarakta doğru bilinen bir yanlışıda paylaştım.)

Favorilerime Ekle
2

Merhabalar dostum. Tabii ki hayır. İnsanlar zaten bilimsel olarak bir ruha sahip değildir. Yani elimizde bununla ilgili somut ve bilimsel bir bilgi yok. Bence ruhtan çok biliçle ilgilenmelisin. Biliç nasıl oluşur gibi sorular beynini daha çok açacak ve seni daha bilimsel bir yola itecektir... İyi günler.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soru yeni cevap alımına kapatılmıştır. Tekrar açılana kadar lütfen diğer soruları ziyaret ediniz.
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Cehalette utanılacak hiçbir şey yoktur. Utanılası olan, cehaleti başkalarına dayatmaktır. Cahil olanlar değil, cehaletini bile bile sonraki nesle aktaranlar suçlanmalıdır.”
Daniel Dennett
Geri Bildirim Gönder