Puan Ver
1
Puan Ver

Evrim ve sahelanthropus tchadensis hakkında ilk 5 kitap öneriniz nedir?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Öncelikle eğer evrime yeni giriş yapıyorsan bazı kitaplar var ;

1:Çağrı Mert Bakırcı-Evrim Kuramı ve Mekanizmaları ,

2:Çağrı Mert Bakırcı-Evrenin Karanlığında Evrimin Işığı,

3:Yuval Noah Harari-Sapiens,

Bunlarla giriş yapıcaksın daha sonra anladığını düşündüğünde ;

4:Charles Darwin-Türlerin Kökeni,

5:John Maynard Smith-Evrim Kuramı.

Bunların anlatımı biraz daha zor, evrim konularını tam anlaman gerekiyor.Çağrı Mert Bakırcı'nın kitapları o yüzden daha iyi tamamen yalın anlatıyor karmaşık bilimsel terimler kullanmıyor kolayca anlıyorsun.

Çoğu insanın yaptığı gibi "Türlerin Kökeni" adlı kitap gibi zor şeylerden başlarsanız fazla bir şey anlamazsınız anlamadığınız için sizin öğrenme açlığınızı baltalar.

Teşekkür Et
1

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı-
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İmkansız olanı elediğinizde, geriye kalan her neyse, ne kadar olasılıksız gözükürse gözüksün, gerçek olmalıdır.”
Arthur Conan Doyle
Geri Bildirim Gönder