Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Anonim
Anonim Üye
3

Evrim Ağacı'nda bir soruyu yanıtlarken bir yerden kopyala yapıştır yapabiliyor muyum?

324 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Evrim Ağacı
Yönetici

Evet, yapabilirsiniz. Ancak bundan doğabilecek hukuki her türlü problemden siz sorumlusunuz.

Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, halka açık bir platformdur ve bir yer sağlayıcısı görevi görmektedir. Dolayısıyla burada yapılan paylaşımlar, sizin Facebook veya Twitter profilinizden yaptığınız paylaşımlardan farksızdır.

Tüm Reklamları Kapat

Evrim Ağacı moderasyon veya yönetimi, Soru & Cevap Platformu'muzda yayınlanan cevapların nereden geldiğini veya nasıl hazırlandığını denetlememekte veya kontrol etmemektedir. Dolayısıyla bir yerden birebir alıntı olan bir cevap, sırf bir başka yerden alındığı için, içeriğin orijinal sahiplerinden resmi bir talep aldığımız durumlar haricinde, moderasyon tarafından kaldırılmayacaktır. Bunu düzenli olarak kontrol edebileceğimiz bir sistemimiz veya iş gücümüz bulunmamaktadır. Ancak bir yerden kopyala yapıştır yoluyla yazılan cevaplar genel olarak "kalitesiz" olarak görülecek ve dolayısıyla sitenin diğer kullanıcıları tarafından buna göre bir UP ile değerlendirilecektir.

Bundan daha önemlisi, gerekli telif haklarına sahip olmayan içerikleri paylaşmanız, hukuki sorunlar da doğurabilir. Bu sorunlar doğduğunda, Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası dahilinde kararlar alınabilecektir. Size ait olmayan bir içeriği paylaşmanızdan doğabilecek her türlü problemden, içerik paylaşıcısı olarak siz sorumlu olmaktasınız.

Tüm Reklamları Kapat

Genel tavsiyemiz, bir soruya cevap verirken, sorunun niteliğine bağlı olarak, dış kaynaklardan kendi ifadelerinizle bir derleme yapmanız veya şahsi bir soru ise tamamen kendi perspektifinizi sunmanızdır. Bir cevap ne kadar özgün ve ne kadar kaliteli ise, o kadar pozitif bir karşılık bulacaktır. Bir cevap ne kadar alıntı ve ne kadar kalitesiz ise, o kadar negatif karşılık bulacaktır.

Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu'nda kendi kimliğinizi temsil ettiğinizi unutmayınız. Saygın bir kimlik inşa etmek için, diğer kullanıcılar ve yöneticiler tarafından "kaliteli" olarak değerlendirilecek sorular ve cevaplar üretmenizi öneririz. Evrim Ağacı'nda nicelik ikinci planda görülmektedir; aslolan niteliktir ve kullanıcılar da buna göre değerlendirilmektedir.

112 görüntülenme
Bu cevabın içeriği ve doğruluğu, Evrim Ağacı editörleri tarafından kontrol edilmiş ve onaylanmıştır.
16
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Bu soru yeni cevap alımına kapatılmıştır. Tekrar açılana kadar lütfen diğer soruları ziyaret ediniz.
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Süper Askerler: İnsanlar, Diğer Maymunlar ile Çiftleşebilir mi?
Süper Askerler: İnsanlar, Diğer Maymunlar ile Çiftleşebilir mi?
Stres Yayı Yerçekimine Nasıl Karşı Koyuyor?
Stres Yayı Yerçekimine Nasıl Karşı Koyuyor?
Lazarus Etkisi: Ölen Hayvanlar Nasıl Yaşamaya Devam Ediyorlar?
Lazarus Etkisi: Ölen Hayvanlar Nasıl Yaşamaya Devam Ediyorlar?
Denizdeki GERÇEK Tehlikelere Hazır mısın?
Denizdeki GERÇEK Tehlikelere Hazır mısın?
Renkleri Aynı Şekilde mi Görüyoruz? | Zihnimizin Hapishaneleri: Kualia
Renkleri Aynı Şekilde mi Görüyoruz? | Zihnimizin Hapishaneleri: Kualia
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close