Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
10

Evrim Ağacı destekçisiyim, Reklamsız Deneyimi nasıl aktive edebilirim?

Evrim Ağacı destekçilerine katıldım ama hala reklam görüyorum. Reklamsız Deneyimi nasıl aktive edebilirim?
811 görüntülenme
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Çağrı Mert Bakırcı
Evrim Ağacı Kurucusu

Öncelikle, az sayıda olmalarına rağmen maddi destekte bulunmayı seçmeleri sayesinde Evrim Ağacı'nın tüm çalışmalarını mümkün kılan destekçilerimiz arasına katıldığınız için çok teşekkürler! Tüm bunlar, sizler sayesinde oluyor.

Reklamsız Deneyim'i nasıl aktive edeceğiniz (veya bu deneyimin otomatik olarak aktive olup olmaması), nereden destek olduğunuza bağlı olarak değişiyor.

Tüm Reklamları Kapat

Buraya şu anki güncel aktivasyon adımlarını yazacağım; fakat zaman içinde teknolojimizin ve destek araçlarının teknolojilerinin değişmesine bağlı olarak bu adımlar da değişebilir. Eğer adımlar çalışmazsa, bize ulaşmanın haricinde şuradaki formda anlatılan adımları inceleyebilirsiniz; çünkü o form muhtemelen daha güncel olacaktır.

Patreon Destekçileri İçin

Patreon destekçilerimizin Evrim Ağacı hesabında kullandıkları e-posta adreslerinin, Patreon'da kullandıkları e-posta adresiyle birebir aynı olması gerekmektedir. 

Tüm Reklamları Kapat

Eğer Patreon ve Evrim Ağacı e-postalarınız aynıysa, 24 saat içinde Reklamız Deneyim'iniz otomatik olarak aktive olacaktır. Eğer desteğiniz üzerinden 24 saat geçmiş olmasına rağmen Reklamsız Deneyim'iniz aktive olmadıysa, lütfen [email protected] üzerinden bize ulaşınız.

Eğer Patreon ve Evrim Ağacı e-postalarınız aynı değilse, otomatik olarak Reklamsız Deneyim'den faydalanmanız mümkün olmayacaktır. Size önerimiz, ya Patreon'da ya da Evrim Ağacı'nda kullandığınız e-posta adresini değiştirerek, bu iki sitedeki e-posta adreslerinizin birebir aynı olmasını sağlamanızdır.

YouTube Destekçileri İçin

YouTube destekçilerimizin* Evrim Ağacı Reklamsız Deneyim'den otomatik olarak faydalanabilmesi için, Evrim Ağacı'ndaki profillerine giderek, oraya "Sosyal Medya ve İletişim" sekmesine "YouTube Destekçi Kanal Kodu" eklemesi gerekmektedir. Bunu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 1. Evrim Ağacı üye girişi yapınız.
 2. Evrim Ağacı profilinizi düzenleme ekranına gidiniz (buraya tıklayabilirsiniz).
 3. "Sosyal Medya ve İletişim" kısmına ininiz.
 4. "Yeni Sosyal Medya Hesabı Ekle" tuşuna basınız.
 5. Listeden "YouTube Destekçi Kanal Kodu" seçeneğini seçiniz.
 6. YouTube hesabınıza üye girişi yapınız.
 7. YouTube hesabınıza giderek "Kanal Kimliği" kodunu alınız (buradan alabilirsiniz).
 8. Evrim Ağacı'nda, "YouTube Destekçi Kanal Kodu" kısmına bu Kanal Kimliği kodunu giriniz. Kullanıcı Kimliği kodunu girmediğinizden emin olunuz.
 9. Profilinizde yaptığınız bu değişiklikleri kaydetmek için, sayfanın en altındaki Kaydet tuşuna basınız.

Bu adımları eksiksiz olarak tamamladıktan sonraki 24 saat içinde Reklamız Deneyim'iniz otomatik olarak aktive olacaktır.

Eğer YouTube Destekçi Kanal Kodu'nuzu Evrim Ağacı profilinizdeki sosyal medya hesaplarınız arasına eklemeniz üzerinden 24 saat geçmiş olmasına rağmen Reklamsız Deneyim'iniz aktive olmadıysa, lütfen [email protected] üzerinden bize ulaşınız.

* YouTube üzerinden sadece Trilobit ve üzeri bir seviyede destek olunduğunda Reklamsız Deneyim'den faydalanılabilmektedir. Bu, YouTube'un destek seviyeleri konusundaki kısıtları ve kesintilerinden ötürü, Patreon ve Kreosus gibi araçlarla dengeyi sağlamak adına yapılmaktadır. YouTube'un desteklere yaklaşımının değişmesi hâlinde biz de bunu gelecekte değiştireceğiz.

Kreosus Destekçileri İçin

Kreosus destekçilerinin Reklamsız Deneyim'den faydalanmak için herhangi bir şey yapması gerekmemektedir. Kreosus destekçilerimiz, destek olurken kullandıkları e-posta adresiyle ilişkili Evrim Ağacı hesabında anında Reklamsız Deneyim'e erişebilmektedir.  

Eğer bir sorun yaşıyorsanız, [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Reklamları Kapat

Banka/Kriptopara Destekçileri İçin

Banka veya kriptopara yoluyla destek olan destekçilerimizin Evrim Ağacı Reklamsız Deneyim'e otomatik olarak erişmesi mümkün değildir. Dolayısıyla her seferinde (örneğin aylık olarak destek oluyorsanız her ay) desteğinizi profilinizle ilişkilendirmemizi sağlayacak bu formu tekrar doldurmanız gerekmektedir.

***

Desteğiniz için yürekten teşekkürler! ♥

253 görüntülenme
Bu cevabın içeriği ve doğruluğu, Evrim Ağacı editörleri tarafından kontrol edilmiş ve onaylanmıştır.
18
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Bu soru yeni cevap alımına kapatılmıştır. Tekrar açılana kadar lütfen diğer soruları ziyaret ediniz.
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Filler Neden Farelerden Korkar?
Filler Neden Farelerden Korkar?
Ay Nasıl Oluştu?
Ay Nasıl Oluştu?
Balinalar Nefesini Nasıl 2 Saat Tutabiliyor?
Balinalar Nefesini Nasıl 2 Saat Tutabiliyor?
Işıldayan Bu Taş Radyoaktif mi? | Yooperlite Taşı
Işıldayan Bu Taş Radyoaktif mi? | Yooperlite Taşı
Büyük Deprem Nerede, Ne Zaman ve Ne Büyüklükte Olacak? | Deprem Tahmini!
Büyük Deprem Nerede, Ne Zaman ve Ne Büyüklükte Olacak? | Deprem Tahmini!
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close