Puan Ver
1
Puan Ver

Evren kendi ömrünü uzatacak şekilde hareketlerde bulunmuş mudur?

Evren bir canlının yemek yiyip entropiye karşı gelmeye çalışması gibi kendi içinde hareketler yaparak entropiye karşı gelmeye çalışıyor mu

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Entropi evreni yok etmeye çalışıyor evren bununla mücadele ediyorgibi bir durum söz konusu değil. Entropi, evrenin karakteri olarak düşünülebilir. Karakteristiği.

Yani evreni oluşturan şeylerden biri de entropi. Çeşitliliği farklılığı hatta kuasar gezegen vs sistemlerin oluşumunda bile etkili.

Biz Homosapiens nevroza hastalığına sahip olduğumuz için entropi nin olumsuz bir şey olduğunu düşünüyoruz. Oysa varoluş ne kadar olumlu olumsuz ise, yok olusa gidiş sistematiği de o oranda olumlu ya da olumsuz.

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer paranın çevreden daha önemli olduğunu düşünüyorsanız, bir de nefesinizi tutarak paralarınızı saymayı deneyin.”
Guy McPherson
Geri Bildirim Gönder