Puan Ver
-3
Puan Ver

Evren bizim gördüğümüz gibi renkli mi ,yoksa renksiz mi? Ve neden?

1
Naber Can -3
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Evrenin siyah gözükmesinin nedeni ordan geçen ışığın dalga boynun genişlemesi sonucu -Doppler etkisi yüzünden-, gözümüzün o ışığı algılamamasıdır. Bu yüzden uzayda o kısımlar siyah gözükür.

Daha öncesinde buna benzer bir soru yanıtlamıştım, kaynak olarak bırakıyorum.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı eğer evrende milyarlarca yıldız varsa evrenin siyah deyilde bembeyaz olması gerekmez mi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Başkalarıyla paylaşılmayan bir düşünce solmaya mahkumdur. Düşünceler, paylaşıldıkça büyür.”
Lowell Fillmore
Geri Bildirim Gönder