Puan Ver
2
Puan Ver

Erkekler neden arabalarla daha çok ilgilenir?

Neden kadınlar erkekler kadar ilgili değiller?

2
Anonim 2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Bunun cevabının yetişme ve oluşturulan algı olduğunu düşünüyorum. Çevresinden etkilenen kişinin onlar gibi davranma eğilimleri oluyor,yani özeniyor. Küçükken çevremizdeki insanlar neye ilgiliyse,biz de onlara yetişmeye çalışırız ve üstüne düşeriz.Herkeste böyle olmasa da genelde böyle oluğunu gözlemledim.

Favorilerime Ekle
1

erkekler ve kadınlar ürerler. üremek için eş seçerler ve belli kriterler bunda belirleyicidir. erkekler genç, azami üreme kapasitesine sahip, teni pürüzsüz,ideal kalça bel oranına sahip, yarasız beresiz kadın arıyor. kadınlar ise kendinden yaşça büyük, risk almayı seven, fedakar ve sadık erkek arıyor. erkeklerin kriterlerini açabiliriz ancak burada kadınların kriterlerini inceleyeceğiz ve sonuca ulaşacağız. kadınların ilgisini en çok şunlar çekmektedir; yaş, eğitim ve gelir düzeyi. bunların hepsi finansal istikrarın göstergesidir. bu özellikler kriterlerde kişilikten önce gelmektedir. ev, araba, mal, mülk burada devreye giriyor:) kadınlar varlıklı erkekleri seçiyor, kişilik de bir kriter ancak ondan daha önemli olan şey finans ve finansal istikrar. bunların ötesinde içselleştirdiklerimiz çok önemlidir. bu içselleştirdiklerimiz içinde bulunduğumuz algıdır. algıyı belirleyen de toplumdur. yani sadece toplumda araba sevdası çıkmış ve yayılmış.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ne zaman bir kitap okusanız, bir yerlerde bir kapı açılır ve içeri daha fazla ışık dolar.”
Vera Nazarian
Geri Bildirim Gönder