Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Element evrimi var mıdır?

Canlı evrimi gibi element evrimi de var mıdır?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhaba,

Radyoaktif elementler yarılanmaktadır. Bu süreç onların evriminin devam ettiğini gösterir.

Radyoaktif olmayan elementlerde ise evrim süreci tamamlanmıştır denilebilir.

Ancak

izafiyet teorisini ( E=MC2 ) dikkate aldığımızda gerekli koşullarda maddenin enerjiye dönüşümünü veya bunun tersini evrimsel süreç sayabilir miyiz?

Bence bu evrimsel bir süreç değil, çünkü Evrim Teorisi madde dünyası için tanımlanmış bir teori.

Saygılarımla.

Teşekkür (1)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Sıradışı olun. Tuhaflığınız, sizi sihirli yapan şeydir.”
Parker Lewis
Geri Bildirim Gönder