Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
3
Puan Ver

Elektronların hareketini ettiğini nasıl anlıyoruz? Veya proton ve nötronların hareket etmediğini?

Elektron hareket ettiğini, protonun ve nötronun etmediğini yani bu hareket durumlarını nereden biliyoruz nasıl anlıyoruz? Mesela protonun hareket ettiği bir "an" yok mudur?

1
Teşekkür (2)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Bilim adamları Ultraviyole ışık vurumları ve elektron mikroskop tekniklerini birleştirerek hücre içindeki elektronların hareketini görebilmeyi başarmışlardır. Bu konu hakkında da evrim ağacının bir yazısı vardır. Okumanızı öneririm.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Kaynak
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Doğrunun peşinden aşkla gidin; ancak hatayı da affedin.”
Voltaire
Geri Bildirim Gönder