Puan Ver
0
Puan Ver

Eğer insan ırkı yer yüzünden silinseydi hangi türün tekrar insanımsı bir şekilde evrimleşmesi ve yayılması daha mümkün olurdu?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Evrimsel gelişimde bir hedef tür yoktur üst gelişmişlik olarak.

Her tür içinde bulunduğu şartlara göre değişir gelişir. Her gelişimin sonu insan ya da insansı olacak diye bir evrimsel kural yoktur. Özellikle başka bir türün insana ya da insansıya dönüşmesini beklemek, altını doldurması zor bir yaklaşım olur.

Bizim şahit olduğumuz süreçte insan, sadece akıl ve bilinç yönüyle daha kompleks bir konuma ulaştı. Bedensel fiziksel olarak diğer türler daha güçlü. Uyumlanma açısından da diğer türlerin çoğu bizden üstün.

Teşekkür
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Spesiyalistler çağında herkes yalnızca kendi problemlerini görür. O problemin daha büyük resmin neresine oturduğu konusunda bihaber veya hoşgörüsüzdürler.”
Rachel Carson
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder