Puan Ver
0
Puan Ver

Dünyamız,teknolojik anlamda çok üstün bir ırkın eğlence için oluşturmuş olduğu evrende sadece haritayı doldurmak için yapılmış bir gezegen olabilirmi?

Düşününce sırf bi simulasyonda haritayı(evreni) doldurmak için oluşturulan dünyamız bir simülasyon için çok ayrıntılı,ama belkide dünyamızdaki ayrıntı onlar için 8 bit oyun kalitesinde ve biz bu ayrıntıyla doğdumuzdan daha fazlasını kavrayamıyoruz.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Merhabalar,

Bilimsel olarak kanıtlanamayacak bir soru sorduğunuz için nacizane kendi fikirlerimden bahsedeceğim.

Bizden entelektüel olarak çok daha gelişmiş bir türün yaratmış olduğu yapay zekalar olabileceğimiz ihtimalini kabul ediyorum.Çünkü bilincin kendisi,varlığı ve yokluğu halen tartışılır bir şeydir.Örneğin insan zekasına ve insan duygularının algoritması yüklenmiş bir yapay zeka insan mıdır ? Hakları var mıdır ?Bu tür sorular bilincin sorgulanması nedeniyle henüz cevaplanamayacak sorulardır

Tabi bu net olmayan durum beraberinde bizim de bir yapay zeka olmadığımızın kanıtının olmayışını da beraberinde getirir.Teknolojileri çok yüksek olan bir türün yaratmış olduğu gerçekçi(belki de oldukça ilkel :)) bir oyunun içindeki npcler bile olabiliriz.Çünkü bunu yalanlayan veya çürütebilen herhangi bir kanıt,olgu veya çalışma bulunmamaktadır

Yani , işin özü , kanıtlanamamakla birlikte böyle bir durumun varlığı ihtimal dahilindedir.(Tüm npc'lere selam olsun :))) )

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlık, yeni keşiflerden kötülüklerden çok iyilikler çıkaracaktır.”
Marie Curie
Geri Bildirim Gönder