Puan Ver
0
Puan Ver

Dünyada canlılığın oluşması için gerekli koşullar nasıl oluştu?

1
Satıh Ergür 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Dünya'nın canlılığa ayak uydurması yanı sıra canlılık Dünya koşullarına uyum sağlamaya çalıştı. Adaptasyon ve evrim dediğimiz mekanizmalar ile Dünya'da ki ortam koşullarına uyum sağlamayı başardı bu sayede yaşam ve Dünya müthiş bir ikili oldu. Ayrıca Güneş sistemimizde şu an ki canlılığa en uygun ortam Dünya 'dır gerek manyetik alanı sayesinde güneşin zararlı etkilerinden koruması canlılığın temel elementi olan karbonun bol miktarda bulunması vb.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir çiçeğin ardındaki bilimi bilmek ona sadece heyecan ve gizem katar. İnsanlar bunun ondan bir şey çaldığına nasıl inanır, anlamıyorum.”
Richard Feynman
Geri Bildirim Gönder